nefis
26 اسفند 1401 - 15:08

امام جمعه کرمان: فشار اقتصادی از دوش ‌اقشار ضعیف برداشته شود

امام جمعه کرمان با بیان اینکه امیدوار‌یم ‌ سال آینده نظام جمهوری اسلامی اقتدار بیشتری در میدان عمل به ظهور برساند، گفت: ‌فشار اقتصادی ‌از دوش مردم به خصوص قشر ضعیف برداشته شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان که در مصلی بزرگ امام علی (ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: اعمال ما هم در این دنیا و هم در جهان آخرت برای ما نتایجی را به دنبال دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه دنیا مزرعه آخرت است، گفت: اعمال خوب ما در این دنیا سعادت را به ارمغان می‌آورد و البته این استعداد را نیز دارد که برخی‌ها غرق آن شده و آخرت خود را بر باد دهند.

وی با بیان اینکه از نگاه قرآن سه محور مهم در زندگی انسان وجود دارد، ادامه داد: اینکه شکرگزار نعمت‌های خدا باشیم، باحساسیت جدی به دنبال عمل صالح برویم و به فکر تربیت صحیح فرزندان خود باشیم سه محور مهم زندگی بشری است.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه عمل صالح برای خود ما است و در سرنوشت خود انسان تاثیر دارد، بیان کرد: انجام عمل صالح می‌تواند باعث سرافرازی انسان در قیامت شود و گناهان را از پرونده اعمال ما پاک کند.

وی با بیان اینکه وجود فرزند صالح نیز باعث می‌شود که به ثوابی که به انسان می‌رسد استمرار داشته باشد، گفت: او تاکید کرد: انسان هم باید مراقب اعمال و رفتار خود و هم مواظب اعمال و رفتار و تربیت فرزندان خود باشد و ما درقبال فرزندان خود مسئول هستیم.

امام جمعه کرمان با اشاره به مناسبت‌های متعدد پیش رو اظهار داشت: هجوم ناجوانمردانه ماموران ستمشاهی رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه قم و حمله به فقه، فقاهت، حوزه و روحانیت بود، روز ملی شدن صنعت نفت، آغاز دو بهار که یکی مبدا شروع سال جدید و تغییر و تحول در طبیعت و دیگری بهار قرآن و آغاز ماه ضیافت‌الله است از جمله این مناسبت‌ها است.

وی با بیان اینکه آغاز سال جدید همراه با تحول در طبیعت است، گفت: این ایام فرصتی برای خانه تکانی دل و نفس است و نباید آن را منحصر به خانه تکانی کرد هر چند نظافت خانه هم عمل پسندیده‌ای است.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه در سال جدید تلاش کنیم تا با تقویت وحدت و همدلی، کدورت‌ها را از بین ببریم، افزود: بهار قرآن نیز بسیار با ارزش و مهم است، ماه رمضان بهار دل‌ها، تمکین در برابر خالق است و فرصتی برای دعا و تضرع در مقابل خدا و توبه و برگشت از خطا و معصیت است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم، افزود: عید نوروز یعنی زنده شدن طبیعت و عید رمضان فرصت بازگشت به فطرت انسان و توبه از گناهان است.

وی ادامه داد: در حالی وارد سال 1402 می‌شویم که تحولات چشمگیری در دنیای اطراف ما در حال انجام است یکی از این تحولات وضعیت وخیم رژیم جعلی اسرائیل است که آمدن مخالفان آن در کف خیابان پررنگ است.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه در این شرایط علامت‌های بسیار خوشحال کننده و امید بخشی در جبهه مقابل این رژیم جعلی یعنی در جبهه مقاومت فلسطین مشاهده می‌شود، گفت: در این شرایط در جبهه مقاومت انسجام و تولید قدرت را می بینید.

وی با بیان اینکه همسایگان ما یکی پس از دیگر‌ی در کنار ما قرار می‌گیرند و به روی کشور ما فصل جدیدی گشوده شده است، ادامه داد: علامت‌های خوبی را در مذاکرات مشاهده می‌کنیم که امیدوار هستیم به متحد شدن جامعه اسلامی و مسلمانان منتهی شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه تحول دیگری که شاهد آن هستیم علامت‌هایی است از اتحاد در جامعه اسلامی دیده می‌شود، افزود: فصلی جدید از روابط با دیگر کشورها به روی ما گشوده شده که همسایگان را در کنار ما و در جبهه مقابل استکبار جهانی قرار می‌دهد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه امیدوار هستیم در سال آینده نظام جمهوری اسلامی اقتدار بیشتری در میدان عمل به ظهور برساند، گفت: امیدواریم فشار اقتصادی نیز از دوش مردم به خصوص قشر ضعیف برداشته شود.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097658